Taze Purolar

KÜBA TURLARI - CASA - AIR FRANCE - Kampanya 

Süre    9 Gün
Vize Durumu    Küba kolay Vize 350 TL [Yeşil pasaporta yok]
ANA HAVAYOLU  AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ 
 17 HAZİRAN, 18-20 TEMMUZ, 15 AĞUSTOS, 25 EYLÜL, 7-13 EKİM 2021

İstanbul - Havana - Pınar Del Rio Vinales - Varadero - Cienfuegos - Trinidad - Santa Clara - Havana - İstanbul

10,246 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN / ISTANBUL – PARIS – HAVANA 04:15 / 20:35

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali  EJDER TURİZM bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE Hava Yolları ile  PARİS uçuşu. Paris’te  beklemeyi takiben  uçak değiştirerek Havana’ya yolculuğumuza  devam ediyoruz. Akşam 20:35’de KÜBA ‘ya varış. Alanda karşılanma ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLERE  geçiyoruz.  

 

[ Kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek binada  olmayacaktır, aynı cadde-semt  dahilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor. Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ] 

2.GÜN / HAVANA

Kahvaltı sonrası    HAVANA ŞEHİR TURU  [  ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR]  Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco  adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara  el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme evlerde. 

3.GÜN / PINAR DEL RIO – VINALES VADısı TURU

Kahvaltı sonrası Ekstra turumuz var.  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu - 125 USD Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda  yiyeceğiz.  Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. 

5. – 6. – 7. Günler / 2 GECE KONAKLAMALI

 3 GÜNLÜK EKSTRA TUR

Sabah kahvaltımızın ardından 2 gece ve 3 günlük ekstra gezimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz konaklamalı tura katılabilirler. 

Tur Ücreti kişi başı 275 USD

Bu tura katılmak istemeyen  misafirlerimiz  Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.  

Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir. 

EKSTRA GEZİ PLANI                    ( 2 GECE / 3 GÜNLÜK PROGRAM )

5.GÜN:    CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk  olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini, meydanı ve  eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz.  ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz. ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalıdır. Grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp  bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.

6.GÜN:    TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar'da özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda evlerimize  dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz şehir turumuzun ardından sahile gidebilirler. Şehir merkezinden taksilerle çok yakın bölgededir.

7.GÜN:    SANTA CLARA – HAVANA

Sabah çok erken kahvaltı  sonrası  saat  07:30’da  Santa Clara‘ya  yolculuğumuz  başlıyor. Merkezi Küba’nın başkentine hareket. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası  hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.Daha  sonra  Havana ‘ya  yöneliyoruz,  GECELEME HAVANA’da.

 

Bu turumuzda 2 GECE CASA  konaklamalı  + 2 Öğle yemeği + turlar ve  ziyaretler  + rehberlik hizmeti dahil 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı  2,575 USD ( 2 Gece /  3 Gün )

8.GÜN / HAVANA – PARIS 22:55 / 14:05+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Son günümüzde uçuş saatine kadar Havana‘dayız. Uçuş saatimiz 22:55. AIR FRANCE hava yolları ile PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.GÜN / PARIS – ISTANBUL 22:55 / 03:15+1

Paris Havalimanı'na öğle saatlerinde varışımızın ardından aktarma süremizi geçiriyoruz.  İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere  22:55’te uçağımıza geçiyoruz. [ Bu süre zarfında havalimanından  Paris ‘e çıkış yapmak isteyenler kendi vize durumlarını ayarlarmış iseler Schengen vizeleri ile Paris merkeze çıkabilirler. İstanbul’a varış saatimiz 03:15  Turumuzun sona ermesi.. 

4.GÜN / HAVANA – VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EKSTRA  TURUMUZ var. Arzu eden misafirlerimiz  için  öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU 135 USD  Varadero sahillerine  bir tur  yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek  güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir  noktada  yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz  yaklaşık 2,5 saat  sürecektir. Varışımızı  takiben güzel bir  yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir)  ÖĞLE YEMEĞİ servisi de alabileceğimiz ve  YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit  geçirdikten sonra yeniden  Havana ‘ya  dönüş yapıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • AIR FRANCE  ile İSTANBUL – PARİS – HAVANA – PARİS – İSTANBUL uçak bileti [ UÇUŞ  SAATLERİ  AYLIK OLARAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN  SAATLERİ TEYİD EDİNİZ ]

 • Programda belirtilen tüm turlar  ve  transferler.

 • 7 Gece  Havana EVLERDE KONAKLAMA

 • HAVANA 1 ÖĞLE  YEMEĞİ.

 • Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU

 • Kahvaltı servisi  vardır.(Kahvaltılar bazı evler için yakınındaki restoranlarda verilebilmektedir)

 • TÜRKÇE  REHBERLİK HİZMETİ

 • Seyahat Sigortası

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   

 • Küba KOLAY Vize ücreti (350 TL) NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

 • Programda belirtilmeyen  yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

 • EKSTRA TURLAR.

 • Pinar Del Rio & Vinales Vadisi Turu Öğle Yemekli ( 125 USD )

 • Varadero   Sahilleri Turu Öğle Yemekli (135 USD )  

 • 2 Gece / 3 Gün Trinidad – Santa Clara-Cienfuegos Turu ( 275USD )

 • Toplam : 535 USD    / Tam Paket İndirimli Fiyat : 500 USD

 • Yurt dışı çıkış pulu (50 TL) 

 • TURUMUZUN  YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi  Başı : 250 TL. Bu ücret turun 1.günü çıkışta  toplanır ve tur liderine teslim edilir. Tipler yolcularımız adına bölgedeki yabancı servis sağlayıcılarına takdim edilir. Artan meblağ olursa misafirlerimize ikramda bulunulur.