Küba

KÜBA TURLARI - OTEL - THY - HERSEY DAHIL 

Süre    9 Gün
Vize Durumu    Küba kolay Vize 350 TL [Yeşil Pasaporta yok]
ANA HAVAYOLU  TÜRK HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   22 EYLÜL 2021 * 22 EKİM 2021 * 11 MAYIS 2022

İstanbul - Havana - Pınar Del Rio - Vinales - Cienfuegos - Jagua Kalesi - Trinidad - Santa Clara - Havana - İstanbul

18,881 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN / İSTANBUL / HAVANA 01:45 / 08:05

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA        SAAT: 22:45                                         

Önemli Hatırlatma :  Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçe kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma

 

İstanbul havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde EJDER TURİZM standında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 01:45’de Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile sabah 08:05’de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.

HAVANA   -PINAR DEL RIO- VINALES VADISI

Rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Küba doğu istikametine doğru yola çıkacağız.  

İstikametimiz PINAR DEL RIO olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlalarını gezerek nasıl yetiştirildiği hakkında bilgiler alacağız. Sonrada Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'nagideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Turumuzun ardından Havana şehir merkezine dönerek burada konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ :  HAVANA MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4* vb.

2.GÜN / HAVANA – CIENFUEGOS

Sabah casa particular evlerimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. İstikametimiz  CIENFUEGOS kenti olacaktır. Şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak.

Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos tarihi merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Cienfuegos, Küba'da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ilinin başkenti olan şehirdir. Turumuzun ardından Cienfuegos’ta konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : CIENFUEGOS MELIHA SAN CARLOS HOTEL  4* vb. 

3.GÜN / CIEN FUEGOS JAGUA KALESİ TRINIDAD

Bu sabah kahvaltımızın ardından turumuza devam ediyoruz. CIEN FUEGOS şehrinden  ayrılacağız. Bugün ziyaret noktamız JAGUA kenti içindeki tarihi JAGUA KALESİ olacaktır. Körfez girişinde kolonyal dönemde inşa edilen bu kaleyi ziyarete gideceğiz. Manzarası gerçekten görmeye değer. Bu mekandan ziyaretimizi  tamamlayarak ayrılacağız.  JAGUA KALESİ  ziyaretinden sonra  TRINIDAD şehrine doğru yolumuza devam edeceğiz. Trinidad’a varışımızı takiben konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Bugün Trinidad sahillerinde hoşça vakit geçirebilir veya akşam Tr,inidad merkezindeki sokak eğlencelerine eşlik edebilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : MEMORIES TRINIDAD DEL MAR HOTEL 3* vb. 

4.GÜN / TRINIDAD

Bu sabah kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak. Tabi ki  bu kokteyllerden tadacağız.   Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor meydanını göreceğiz, turumuzun sonunda arzu eden misafirlerimiz sahil kıyısına gitmek isterlerse rehberimiz eşliğinde ekonomik ulaşım seçeneklerinden faydalanarak Trinidad Plajlarına giderek yüzme keyfi yapabilirler.  Geceleme Trinidad’da olacaktır.

OTELİMİZ : MEMORIES TRINIDAD DEL MAR HOTEL 3* vb. 

5.GÜN / TRINIDAD – SANTA CLARA – HAVANA

Sabah kahvaltısı sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor. Merkezi Küba’nın başkentine hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız. Burası, her gün yüzlerce kişinin ziyarete geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİturumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.

Daha sonra Havana‘ya yöneliyoruz. Akşam saatlerinde  günün sonunda KÜBA’nın BAŞKENTİ HAVANA ‘ya ulaşacağız. Varışımızı takiben Havana otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme Havana otelimizde. 

OTELİMİZ :  HAVANA MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4* vb.

6.GÜN / HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz.  Havana panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Francisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün büstünün bulunduğu parkı ziyaret edeceğiz.  Panoramik gezimizin ardından ÖĞLE YEMEĞİ molası vererek turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun sonunda Havana Merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz. Fotoğraf çekimleri ve küçük alışverişlere devam edebilirsiniz. Geceleme Havana ‘da.

OTELİMİZ :  HAVANA MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4* vb.

7.GÜN / HAVANA

Bugün KÜBA‘DA son günümüz. Bugün için serbest günümüz olacaktır. Kent merkezinde gezintilerinize devam edebilirsiniz. Küba en güvenli Turizm Bölgeleri arasında yukarılarda yer almaktadır. Geceleme Havana‘da.

OTELİMİZ :  HAVANA MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4* vb.

8.GÜN / HAVANA – İSTANBUL UçUS saatimiz: 09:35

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden çıkış işlemlerimizi yaparak rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz.  Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.GÜN / İSTANBUL –  VarıS saatimiz : 09:05

Sabah 09:05’te  İstanbul‘a varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL uçak bileti ve 20kg bagaj hakkı

 • Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.

 • 4 Gece HAVANA’da 4* OTELLERDE KONAKLAMA

 • 1 Gece CIENFUEGOS’da 4* OTELLERDE KONAKLAMA

 • 2 Gece TRINIDAD’da 3* OTELLERDE KONAKLAMA

 • Tüm otellerde kahvaltı dahil 

 • 7Gece/9Gün

 • JAGUA KALESİ TURU

 • CIEN FUEGOS TURU

 • TRINIDAD TURU

 • HAVANA TURU

 • VINALES TURU

 • Programda belirtilmiş  YEMEKLER  DÂHİLDİR.

 • Programda belirtilen tüm geziler

 • Türkçe rehberlik

 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   

 • Küba Vize ücreti 350 LİRA NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler.Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.

 • Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)

 • TURUMUZUN -KÜBALI YABANCI REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ tavsiye edilen rakam TOPLAMI  KİŞİ BAŞI 500 TL havalimanında  toplanır ve bölgede yolcularımız adına yabancı servis sağlayıcılara takdim edilmek üzere tur liderimize teslim edilir. Artan bir meblağ olursa misafirlerimize ikramda bulunulur.

NOTLAR :PASAPORT GEÇERLİLİK SÜRESİ TUR BİTİMİNİ ESAS ALARAK EN AZ 6 AY GEÇERLİLİK SÜRESİALMALIDIR.

YURTDIŞINDAN BU TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER SEYAHAT SİGORTALARINI
ÇIKTIKLARI ÜLKEDEN YAPTIRMALIDIR.
YABANCI UYRUKLU MİSAFİRLERİN VİZE PROEDÜRLERİ FARKLILIK GÖSTERMEKTEDİR.
(YUKARIDAKİ VİZE BİLGİLERİ TC VATANDAŞLARI İÇİNDİR )