Image by Jessica Knowlden

BÜYÜK KÜBA TURU 12GÜN AIR FRANCE

Süre    12 Gün
Vize Durumu    Küba kolay Vize 350 TL [Yeşil Pasaporta yok] 

ANA HAVAYOLU  AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ  
14 VE 21 TEMMUZ, 11 AĞUSTOS 2021

İstanbul - Havana - Pınar Del Rio Vinales - Cienfuegos - Trinidad - Diego de Avila - Santa Clara - Camaguey - Santiago De Cuba - Holguin - Las Tunas - Moron - Santa Clara - Havana - İstanbul

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

20,312 TL den başlayan fiyatlarla

tur programı

1.GÜN / ISTANBUL – PARIS – HAVANA 04:15 / 14:35

İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Ejder Turizm standında saat 01:15’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları ile saat 04:15’de Paris  aktarmalı olarak  Havana uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 14:35’de Havana’ya varışımızın ardından havalimanında özel aracımız ile karşılanıyoruz ve konaklayacağımız  CASA PARTICULAR evlerimize yerleşmek üzere şehir merkezine transfer olacağız. Evlerimize yerleşmemizin ardından kısa bir dinlenmeyi takiben Akşam  Yemeğimizi almak üzere özel tur aracımızla yerel bir restorana gideceğiz. Yemeğimizin ardından tekrar evlerimize dönerek dinlenmek üzere ayrılıyoruz. Geceleme evlerde.   

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER HAVANA

Casa Particular Evler ; Ev sahipleri , Küba Sosyal çalışma ve Turizm Bakanlıkları tarafından izin alarak  evlerinin  bir bölümünü veya tümünü kiraya verebilmektedirler. Bu uygulama Türkiye’de ilk olarak EJDER TURİZM tarafından kullanılmış ve yıllardır devam etmektedir. Otelde konaklamaya nazaran çok daha farklı bir deneyim sunar. Aynı zamanda Küba halkıyla iç içe ve yaşantılarını tam anlamıyla tecrübe edebileceğiniz muhteşem fırsatı sizlere sunmaktadır. Bu evler bazen aynı sokakta bazense aynı mahallede olmaktadır. Genellikle tüm grup üyelerimiz birbirine yakın evlerde konaklamaktadır. Ev sahipleri girişte anahtarınızı sizlere verir. Ve artık Küba’da bir eviniz olur.

2.GÜN / HAVANA

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından Devrimin başkenti Havana şehrini tanımak üzere özel aracımızla günümüze başlıyoruz. HAVANA  ŞEHİR  TURU  yapacağız. [ ÖĞLE  YEMEKLİ TUR ] HAVANA ‘nın etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Turumuzun ardından evlerimize dönerek dinleniyoruz. Geceleme evlerde.

3.GÜN / VINALES VADİSİ – PINAR DEL RIO

Sabah kahvaltının ardından çevre gezilerimize devam etmek  üzere Havana’dan batıya doğru yola koyuluyoruz . Bugün karayoluyla  yeşilin en güzel tonlarıyla dolu şehirlerarası yolu üzerinde Rosa Marina,Cayajabos,Cuatro Caminos, Candeleria,San Cristobal köylerini geçerek  Vinales vadisine ulaşıyoruz. Pinar Del Rio gezisi yapacağız.  Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río  şehrini , ünlü Küba tütününü, yetiştirildiği tütün tarlasını ve çiftlik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikasını gezeceğiz. Beyaz adamın adaya geldikten sonra zulümden kaçan yerlilerin yaşamak için sığındıkları mağaralardan biri olan içinden nehir geçen “La Cueva de Los indios “ mağrasının içinde küçük bir tekne ile gezeceğiz. Tekne turumuz yaklaşık 15 dakika sürecek. Girişte yerlilerin yaşantılarını gözlemleyebileceğimiz birkaç kabile ferdi ile karşılaşabiliriz. J Tekneden çıktığımız noktada alışveriş yapabileceğimiz küçük dükkanlarda serbest zaman vereceğiz. Burada lezzetli taze hindistan cevizi  suyu  içme imkanı bulabilirsiniz. Hatta bu cevizlerin suyuyla yapılan Piña Colada kokteyli de içmek isteyen misafirlerimiz olacaktır.  Burada satılmaktadır.  Buradaki gezimizin ve molamızın ardından   öğle yemeğimizi almak üzere tekrar özel aracımızla Viñales vadisine gidiyoruz.  Tipik Küba köylerinin bulunduğu bu vadide bir yerel restoranda yemeğimizi yedikten sonraki durağımız devasa bir kaya üzerine yapılmış  120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Pre historia tablosunun bulunduğu park olacak.  Evrim teorisinin anlatıldığı bu tablonun ilginç yanı 18 kişi sadece resim fırçası kullanarak 4 yılda boyamışlar. Buradadki serbest zamanımız da bol bol fotoğraflar çekiliyoruz. Müziğe eşlik edip doğayı yaşamaya devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde aracımız ile Las Ovas,Puerta de golpe, Herradura, Rosa Real de san Diego, Cubanacan Los Palacios, Lopez Pena, Piramet, köylerinin bulunduğu yollardan geçerek Havana şehrine geri dönüyoruz. Yorucu bir günün ardından turumuzu bugünlük bitiriyoruz. Geceleme evlerimizde.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER HAVANA

4.GÜN / HAVANA – CIENFUEGOS

Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle birlikte evlerimizden ayrılıyoruz.  İstikametimiz  CIENFUEGOS kenti olacaktır.  Burası Fidel Castro’nun çok önemli konuşmalar yaptığı önemli bir kenttir. Devlet karayolları üzerinden San Jose de las lajas , güines , Vegas , nueva paz , Jaguey grande , Aguada de pasajeros , real campina ,guayabales ,yaguaramos köylerinin bulunduğu rotayı takip ederek  şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak. İlk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu ziyaret edeceğimiz başlıca merkez noktalar olacak. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Cienfuegos, Küba'da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ili'nin başkenti olan şehirdir ve 1819 yılında bölgeye ilk gelen ispanyollar tarafından kurulmuştur. Karayip sahillerine çok yakın bir bölgede  bulunan ve doğal bir liman olarak önemli bir kent haline gelmiştir. Bölgedeki ilk yerleşim İspanyollar tarafından olsada şehir daha çok Fransızlar  tarafından kurulmuştur ve fransızlara ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda şeker kamışı yetiştiriciliğinin en yaygın yapıldığı şehirlerden biri olarak yüzyıllardır önemini korumuştur. Turumuzun  sonunda  Cienfuegos kentinde yer alan  CASA PARTİCULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme evlerde.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER CIENFUEGOS

5.GÜN / CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah kahvaltının ardından yola koyuluyoruz. Küba’nın daha doğusuna ve güneyine doğru yapacağımız yolculuğumuzda Pepito tey, San Anton, Arimao, Gordo, Guajimoco, Camilo Cienfuagos, Yaguanabo ,Caleta de munoz, Rio Cana , Piti fajardo köylerinin ve kasabalarının bulunduğu yollardan geçi Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz Varışımızı takiben Trinidad turumuza başlıyoruz.   Bu şehir 1514 yılında kurulmuş ve UNESCO tarafından 1988 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir. Sömürge zamanında inşa edilen bir çok bölgesi vardır ve  tarihi merkez pitoresk, otantik ve pastel renklerine sahiptir. Merkezi yayalaştırılmış ve engebeli taş caddeler  ile  Plaza Mayor'a (büyük meydan)  kadar girmektedir. Trinidad'ın kendisi açık hava müzesi gibi olmasına rağmen tur sırasında dileyen konuklarımızla kamuya açık  birkaç eski  müze ziyaret edebiliriz. Bu gezi  çalışma saatlerine bağlı olarak Belediye Tarihi veya Romantik Müze olabilir. Sonraki durağımız Bar La Canchánchara. Sadece güzel bir isme değil aynı zamanda çok popüler bir mekan olarak hizmet vermektedir. Aslında 1723 yılından kalma bir köşkte yer alan, bir evde ünlü kokteyli Cancancaradan ismini alır.  Limon suyu, bal ve romdan yapılan ,  seramik kaplarda servis edilen alkollü bir karışım olan bu içecek 18. Yüzyılda yerliler tarafından serinlemek ve enerji depolamak için sıkça tüketilirdi. Trinidad ; 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulmuştur. Bu nedenle, özellikle mimarisinde vitray cam ve pencereler başta olmak üzere birçok yapıda  Fransız etkisi görülmektedir. Ayrıca sokaklar   dar, parke taşlı ve çok renklidir. Tabi taştan olan bu sokaklarda valizlerimizi taşımak biraz zor olacağı için konaklayacağımız evlerimize yerleşmek beklenenden daha fazla vakit alabilir. Casa Particular evlerde konaklayacağız. Dileyen misafirlerimiz eğer vakit kalırsa rehberimizden bilgi alarak Ancon plajına gidebilirler. Akşam dışarı çıkmak isteyen misafirlerimize burada ıstakozun çok ünlü olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca gece hayatı bir hayli renklidir. Dileyen misafirler evlerimize yakın bir bölgede yer alan Plaza Mayor’un karşısında merdivenlerde canlı müzik ve salsanın tadına doyasıya varabilirler. Daha geç saatlere kadar eğlenmek isteyenler ise yakın bir noktada bulunan Ayala Cueva adında bir mağaranın içinde yer alan eğlenceli bir gece clubünde vakit geçirebilirler.  Geceleme CASA PARTICULAR evlerimizde.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER CIENFUEGOS

6.GÜN / CIEGO DE AVILA – SANTA CLARA – CAMAGUEY

Sabah evlerimizde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yola koyuluyoruz. Bugünkü ilk istikametimiz Küba Devrimi’nin son çatışmasının  yaşandığı  Santa Clara şehri olacak. Güzergahımız Manaca Izgana, Manicaragua, Matagua köylerinin ve kasabalarının üzerinde bulunduğu Devlet karayollarından geçecek. Varışımızla birlikte şehir turu yapacağız. Che Guavera Müzesi ve Mezar Anıtı'nı ziyaret edeceğiz. Ernesto Che Guevara anıtı kompleksi, 2011 yılında ulusal bir anıt ilan edilmiştir.  Ekim 1997'den günümüze kadar  Che'nin özel eşyalarının ve mezarının yanı sıra Bolivya’da onunla birlikte hayatını kaybeden  yoldaşlarının da eşyalarının ve mezarlarının bulunduğu anıt müzedir.  Ziyaretimizi yaptıktan sonra ÖĞLE YEMEĞİMİZİ  almak üzere aracımızla yakın bir restorana ulaşıyoruz.  Yemeğin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Sıradaki durağımız Ciego de Avila şehri.  Yolculuğumuzda Guaracabulla, Cabaiugan, Siguaney, Taguasco, El Maja, Jatibonico,Majagua ve Guayacanes  kasabalarının bulunduğu merkez karayolları üzerinden giderek Ciego de Avila’ya ulaşıyoruz. Geniş, düz ve büyüleyici güzellikte sokakları olan Ciego de Avilla,  UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edilerek  koruma altına alınmıştır. 19. yüzyıl başlarında İspanyol aydınlanma uygulamasının günümüze kadar gelen en iyi örneklerinden biridir.  Kentsel planlaması son derece modern olan  bu  şehri gördükten sonra  bugün konaklayacağımız  Camaguey şehrine devam ediyoruz. Gaspar, Florida, La Valitta gibi kasabaların bulunduğu merkez karayolları üzerinden Camagüey şehrine ulaşıyoruz. Varışta  şehir turu ile Plaza San Juan de Dios, Plaza del Carmen meydanlarının yanı sıra  Azize Nuestra Señora de la Soledad kilisesini göreceğiz. Turumuzun ardından  AKŞAM YEMEĞİ almak üzere yerel bir  restorana gideceğiz.  Ardından burada konaklayacağımız evlerimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Geceleme CASA PARTICULAR evlerde.

Che Guavera’nın Santa Clara’da bulunan anıt mezarı ilk olarak Küba hükümeti tarafından 1982'de yapılmaya başlanmıştır.  Ancak başlangıçta içermediği şey ise Che Guavera’nın mezarıydı . Yani naşıydı. Burası sadece bir müze ve anıt mezar olarak açılmıştı.  Burada bir naaşının bulunmamasının sebebi ise ; Che  1967'de Güney Amerika ülkesi Bolivya'da  bir isyanı yönettikten sonra Bolivya askeri kuvvetleri tarafından idam edilmişti. Cesedi, 1997'ye kadar keşfedilmemiş olarak kalmıştı.  İşaretlenmemiş bir toplu mezarda idi. Yıllar sonra yapılan araştırmalarda el kemikleri olmayan bir mezar onun olduğunu kanıtlıyordu. Çünkü elleri  öldürüldüğünde  kesilerek  gerçekten ünlü Che Guevara olduğunu doğrulamak  üzere  parmak izi tanımlaması için Buenos Aires'e gönderilmişti.  Bolivya’da Amazon ormanlarına yakın Santa Cruz şehrinde bir toplu mezardan çıkarıldıktan sonra Küba hükümetine teslim edildi ve 1997’den beri silah arkadaşlarıyla birlikte burada bulunmaktadır. Ziyaretçilerin bu komplekse fotoğraf makinesi, kamera ve çanta ile girmesi yasaktır. Bu yüzden inmeden önce araçta bırakmanızı tavsiye ederiz.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER CAMAGUEY

8.GÜN / SANTIAGO DE CUBA

Sabah kahvaltısından sonra Küba’nın 2. Büyük şehri olan ve eski başkent Santiago de Cuba’da Şehir Turu yapacağız. Devrim Meydanı, Adalet Sarayı, Moncada Barakaları, Diego Velásquez Müzesi (Balcon de Velásquez), Parque Céspedes, Catedral de Nuestra Señora de la Asunción, Karnaval Müzesi, Castillo de San Pedro del Morro ve Santa Ifigenia'yı ziyaret ediyoruz.  Bugün belkide turumuzun en önemli ziyaretini yapacağız. KÜBA‘nın efsane lideri FİDEL CASTRO‘nun mezarını ziyaret edeceğiz Cementerio Santa Ifigenia olarak bilinen etkileyici ve sanat eserleri ile dolu bir mezarlık ziyaretimiz olacak. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.

 

Santiago de Cuba , Küba’nın eski başkentidir. Şehrin çevresi Sierra Maestra dağlarıyla çevrili olduğundan dolayı sıkı sık gökte uçan yırtıcı kuşları görebilirsiniz. Şehrin en bilindik özelliklerinden biriside Devrim’in başladığı ve kontrol edildiği karargah şehri olmasıdır. Liberacion Caddesinde devrimcilerin , yani devrimde hayatını kaybedenlerin anısına dikilmiş heykelleri görebilmektesiniz. Şehir’de birçok bölgede geniş şeker kamışı tarlaları da mevcuttur. Bu sebepten de Santiago de Cuba Rom’u çok meşhurdur. Tavsiye ederiz J

Geceleme Santiago de Cuba’da CASA PARTICULAR evlerimizde.

9.GÜN / SANTIAGO DE CUBA – HOLGUIN – LAS TUNAS

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımız ile Holguin şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzda Aguilera, Dos Bacos, Corea, San Luis, Troncones, Palmarito de Cauto, Cabelleria, Barajagua, Los Palacio, El Nispero, tacamara Uno, El Manguito, La Flor, Las Biajacas, El cayo kasabalarından ve köylerinden geçerek Holguin şehrine varıyoruz.   Burada bir mola vereceğiz ve aynı zamanda panoramik şehir turu yapacağız.  Turumuz esnasında San Isidoro Katedrali, Şehir tarih müzesi, Loma de la Cruz (Haç Tepesi) El Chorro de Maita müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından ÖĞLE YEMEĞİ ve ardından Las Tunas şehrine hareket.  El coco, Cohatal, Dobales, Calabaza, Buenaventura, Jagueyes, Las Parras, Calixto, kasaba ve köylerinin yolundan geçecek yolculuğumuz  yaklaşık 1 saat sürecek.  Varışta kısa bir şehir turu yapacağız. 26 Temmuz müzesi, Martires de Barbados müzesi, Antiller kaynağı anıtı, Jose Marti heykeli, Vicente Garcia parkı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası evlerimize yerleşiyoruz.  Geceleme Las Tunas’da CASA PARTICULAR evlerimizde.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER - LAS TUNAS

10.GÜN / LAS TUNAS – MORON – SANTA CLARA

Sabah kahvaltı sonrası evlerden ayrılıp,  Moron şehrine doğru yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuzda Guaimaro, Marti, Cascorro, Sibanicu, Las Flores, San Blas, La Valitta, El Mambi, Otero, El Paraiso, Las Margaritas, Florida, Modesto Reyes, kasabalarından ve köylerinden geçerek Moron şehrine ulaşıyoruz.  ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Yemek sonrası panoramik Moron şehir turu yapacağız.  Bağımsızlık caddesi, şehir tiyatrosu, Raul Martines sanat galerisi, Jose Marti parkı, San Eugenio Kathedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Santa Clara’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Ranchuelo, Las Mangas, Chambas, Mayajigua, Yaguajay, Seibabo,  Remedios, Camajuani, köylerinden geçerek yaklaşık 3 saat yolculuk sonrası Santa Clara’ya varıyoruz. Varışta devrimde büyük etkisi olan , Che Guavera ve 300 arkadaşının gerçekleştirdiği bir olaya tanıklık etmek üzere eski trenin bulunduğu bölgeyi gezeceğiz. Ardından  evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme CASA PARTICULAR evlerde.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER – SANTA CLARA

11.GÜN / SANTA CLARA – HAVANA – ISTANBUL 17:05 / 08:15 +1

Bugün Küba’da son günümüz. Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından özel aracımız ile başkent Havana’ya geri dönüyoruz. Yol güzergahımız üzerinde molalar vererek öğleden sonra Havana şehrine ulaşıyoruz. Burada şehirde son bir veda ziyaretleri yapmak üzere serbest vakitlerimiz olacak. Daha sonra rehberimizin belirteceği noktada buluşarak Havana havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek Air France havayolları tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlamak üzere Paris uçuşumuzu yapacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.

12.GÜN / PARIS – ISTANBUL 22:50 / 03:15 +1

Paris havalimanına  varışımızı takiben; havalimanında bekleme süremiz olacak. Daha sonra İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından da İstanbul Havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuz sona eriyor…

7.GÜN / CAMAGUEY – SANTIAGO DE CUBA

Sabah alacağımız kahvaltıyı takiben yola koyuluyoruz. Yolculuğumuza Siboney, Sibanicu, Cascorro, Marti, Guarimaro, Cauto Embarcadero köylerinin bulunduğu 152 nolu karayolu üzerinden geçerek Bayamo şehrine ulaşıyoruz. Burada bir mola vereceğiz.  Casa De la Trova'ya uğrayıp küçük bir müzik eşliğinde kokteyllerimizi yudumlayıp biraz dinleniyoruz. 19.yy'da Küba bağımsızlığını ilan ettiğinde başkentlik yapmış olan, denize kıyısı olmadığı için tarihinde korsan saldırılarına da uğramayan Bayamo şehrini panoramik olarak gezdikten sonra yola devam ediyoruz. Las Tamaras, Santa Rita, El Cucan, El Granizo, Baire, Contramaestre, La Mantonia, Lajas, Cato Barie kasabalarının bulunduğu yolu takip ederek  1515 yılında İspanyollar tarafından kurulmuş karayip sahillerine de kıyısı bulunan ve  salsanın  başkenti  olarak anılan Santiago de Cuba şehrine ulaşıyoruz.  Genellikle Afro-Cubanos (Afrikalı Kübalılar) diye adlandırılan yerli nüfusun yaşadığı Santiago de Cuba'ya varışımızın ardından yerel bir restoranda AKŞAM YEMEĞİ alınacaktır. Sonrasında ise buradaki CASA PARTICULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme evlerde.

KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER SANTIAGO DE CUBA

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • İstanbul – Havana – Istanbul arasında AIR FRANCE ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar, vergileri ve  20 kg bagaj taşıma hakkı.

 • Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri. 

 • 10 Gece Küba’da CASA PARTICULAR evlerde Kahvaltı dahil  konaklamalar

 • HAVANA ŞEHİR TURU

 • VINALES – PINAR DEL RIO TURU

 • CIEN FUEGOS turu

 • TRINIDAD TURU

 • CIEGO DE AVILA – SANTA CLARA – CAMAGUEY TURU

 • SANTIAGO DE CUBA TURU

 • HOLGUIN TURU

 • LAS TUNAS TURU

 • Programda belirtilmiş   6 Öğle Yemeği

 • Programda belirtilmiş   4 Akşam Yemeği

 • Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   

 • Kişisel harcamalar

 • Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

 • Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri 

 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

 • Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 120 USD  ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.) 

 • Küba Vizesi 350 TL   !  Yeşil Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır