Havana

KÜBA TURLARI - OTEL - AIR FRANCE - Kampanya 

Süre    9 Gün
Vize Durumu    Küba kolay Vize 350 TL [Yeşile yok]
ANA HAVAYOLU  AIR FRANCE HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   21 EYLÜL 2021 * 21 EKİM 2021 * 11 MAYIS 2022
İstanbul - Havana - Pınar Del Rio Vinales - Varadero - Cienfuegos - Trinidad - Santa Clara - Havana - İstanbul

13,563 TL den başlayan fiyatlarla

Çift Kişilik Odada Kişi Başı

tur programı

1.GÜN/ ISTANBUL – PARIS – HAVANA 04:15 / 20:35

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURİZM bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE Hava Yolları ile PARİS uçuşu. Paris’te beklemeyi takiben uçak değiştirerek Havana’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam 20:35’de KÜBA ‘ya varış. Alanda karşılanma ve konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. Geceleme Havana otelimizde.

OTELİMİZ : HAVANA MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4* vb.

2.GÜN / HAVANA

Kahvaltı sonrası HAVANA ŞEHİR TURU [ ÖĞLE YEMEKLİ TUR ] Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme Havana otelimizde.

3.GÜN / PINAR DEL RIO – VINALES VADısı TURU

Kahvaltı sonrası Ekstra turumuz var. Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu – 125 USD . Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ : HAVANA MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4* vb

5. – 6. – 7. Günler / 2 GECE KONAKLAMALI

 3 GÜNLÜK EKSTRA TUR

Sabah kahvaltımızın ardından 2 gece ve 3 günlük ekstra gezimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz konaklamalı tura katılabilirler. Tur Ücreti kişi başı 275 USD Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir. Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.

EKSTRA GEZİ PLANI ( 2 GECE / 3 GÜNLÜK PROGRAM )

 

5.GÜN: / CIENFUEGOS TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra dinlenmeye ve hoşça vakit geçirmeye devam ediyoruz. 

 

6.GÜN: TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz şehir turumuzun ardından şehirde kalabilirler. Otelimiz şehir merkezinden taksilerle çok yakın bölgededir.

 

7.GÜN: SANTA CLARA – HAVANA

Sabah çok erken kahvaltı sonrası saat 07:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Merkezi Küba’nın başkentine hareket. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, GECELEME HAVANA’da. 

 

Bu turumuzda 2 GECE OTEL konaklamalı + 2 Öğle yemeği + turlar ve ziyaretler + rehberlik hizmeti dahil

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 275 USD. ( 2 Gece / 3 Gün)

8.GÜN / HAVANA – PARİS 22:55 / 14:05+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Son günümüzde uçuş saatine kadar Havana‘dayız .Uçuş saatimiz 22:55. AIR FRANCE hava yolları ile PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.GÜN / PARIS – İSTANBUL 22:55 / 03:15+1

Paris Havalimanına öğle saatlerinde varışımızın ardından aktarma süremizi geçiriyoruz. İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere 22:55’te uçağımıza geçiyoruz. [ Bu süre zarfında havalimanından Paris ‘e çıkış yapmak isteyenler kendi vize durumlarını ayarlarmış iseler Schengen vizeleri ile Paris merkeze çıkabilirler. İstanbul’a varış saatimiz 03:15 Turumuzun sona ermesi..

4.GÜN / HAVANA – VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EKSTRA TURUMUZ var. Arzu eden misafirlerimiz için öğle yemekli- tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU 135 USD. Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Varışımızı takiben güzel bir yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir) ÖĞLE YEMEĞİ servisi de alabileceğimiz ve YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde. 

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • AIR FRANCE  ile İSTANBUL – PARİS – HAVANA – PARİS – İSTANBUL uçak bileti

 • Programda belirtilen tüm turlar  ve  transferler.

 • 7 Gece  Havana’da 4* otelde KONAKLAMA

 • HAVANA 1 ÖĞLE  YEMEĞİ.

 • Otelde kahvaltılar dahildir

 • Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU

 • TÜRKÇE  REHBERLİK HİZMETİ

 • Seyahat Sigortası

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   

 • Küba KOLAY Vize ücreti (350 TL )NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

 • Programda belirtilmeyen  yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

 • EKSTRA TURLAR.

 • Pinar Del Rio & Vinales Vadisi Turu Öğle Yemekli ( 125 USD )

 • Varadero   Sahilleri Turu Öğle Yemekli (135 USD )  

 • 2 Gece / 3 Gün Trinidad – Santa Clara-Cienfuegos Turu ( 275USD )

 • Toplam : 535 USD    / Tam Paket İndirimli Fiyat : 500 USD

 • Yurt dışı çıkış pulu (50 TL) 

 • TURUMUZUN  YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi  Başı : 75 USD . Bu ücret  Turun 1.günü çıkışta  toplanır ve tur liderine teslim edilir. Tipler yolcularımız adına bölgedeki yabancı servis sağlayıcılarına takdim edilir. Artan meblağ olursa misafirlerimize ikramda bulunulur.